Фізкультура по-новому: у Жмеринці комплексно підходять до збереження здоров'я дітей
Фізкультура по-новому: у Жмеринці комплексно підходять до збереження здоров'я дітей
У Жмеринці на уроках фізкультури застосовують нові підходи викладання. Щоб «відірвати» дітей від телефонів, і зацікавити спортом, у Жмеринських ліцеях започаткували нові модулі, направлені на збереження і зміцнення здоров’я дітей.
Бадмінтон, регбі-5, флорбол, футбол, волейбол, шахи, петанк, туризм, плавання в басейні, фризбі, корнхол – понад 15 різних видів спорту активно популяризують у Жмеринці з 5 по 11 клас.
Заради здоров’я дітей у Жмеринці змінили підходи до харчування у шкільних їдальнях та зміцнили спортивну базу для фізичного розвитку учнів.
4 січня під час колегії управління освіти Жмеринської міської ради, яка проходила на базі Жмеринського ліцею №6, підбивали підсумки року і визначали пріоритети впровадження освітніх реформ.
Начальник управління освіти Аліна Твердохліб привітала усіх учасників колегії, подякувала освітянам, які залишили класні журнали, взяли до рук зброю і стали на захист України. У своєму виступі Аліна Петрівна презентувала напрямки реформування Нової фізкультури у Новій Українській школі згідно рекомендацій МОН.
Зміна підходів до навчання, професійний розвиток педагогів та спортивна інфраструктура – три ключові акценти, які допомагають зацікавити дітей спортом та зміцнити їхнє здоров’я.
На початку засідання секретар Жмеринської міської ради Вадим Кожуховський та заступник міського голови Ольга Боровська подякували усім педагогам за стійкість, наполегливість і незламність.
«Жмеринські освітяни – найкращі! Їхніми успіхами пишаємося не лише ми, ними захоплюються на рівні області та Міністерства освіти України. Дякую, що навіть під час «повітряних тривог» ви вчите майбутнє покоління українців, дбаєте про збереження здоров’я дітей і їхній розвиток», – акцентував Вадим Кожуховський.
«Дякую керівникам закладів освіти, педагогам, вчителям-реабілітологам, які займаються лікувальною фізкультурою з дітьми з особливими фізичними потребами та всім, хто підтримує спорт і зберігає здоров’я наших дітей», – наголосила Ольга Боровська.
Під гучні оплески колег вітали з почесними відзнаками Верховної Ради України директорку ліцею №2 Оксану Кочуру і директорку Центру позашкільної роботи Тетяну Дудік.
Їхні колективи з перших днів війни стали потужною підтримкою для волонтерів і «пунктами незламності» для багатьох українців, які змушені були тікати від війни.
Заступник начальника управління освіти Людмила Щурик під час презентації звернула увагу учасників на нормативні документи освітніх реформ, які регламентують роботу в закладах освіти і позашкільних закладах.
У ході роботи колегії відзначили грамотами і подарунками переможців спортивних змагань і спортивних фестивалів, подякували тренерам, вчителям фізичної культури, педагогам-реабілітологам.
Відійшли в минуле ті часи, коли кожна дитина повинна була виконати однакові нормативи фізичної підготовленості. Сьогодні визначається унікальна роль вчителя фізичної культури, який формує у дітей свідоме ставлення до здорового і активного способу життя.
Безкоштовною лікувальною фізкультурою для дітей з особливими фізичними потребами займаються реабілітологи та психологи Інклюзивно-ресурсного центру. Кошти на сучасне обладнання залучили із Європейських фондів. Такі ж послуги лікувальної фізкультури на спеціальних тренажерах проводять в ресурсних кімнатах ліцеїв та дитячих садочках.
У Жмеринці до викладання фізичного виховання підійшли комплексно: вчителі пройшли навчання та отримали сертифікати на викладання нових модулів, які змогли урізноманітнити уроки фізкультури і охопити спортом якомога більше дітей.
Своїми серцями та креативом вони об’єднують дітей та колег з різних куточків України, проводять Національні марафони єдності та захищають рідну Україну від ворога!
Саме такими є жмеринські педагоги, які роблять все заради нашого майбутнього та нашої перемоги!