Поважайте незнання дитини! Поважайте працю пізнання! Поважайте невдачі і сльози! Поважайте поточний час і сьогоднішній день! Як дитина зуміє жити завтра, якщо ми не дамо їй жити сьогодні свідомим, відповідальним життям. (Я. Корчак)
Розкажи мені, і я забуду. Покажи мені, і я запам'ятаю. Дай мені діяти самому, і я зрозумію.
Учень - це не посудина, яку потрібно наповнити, а факел, який треба запалити, а запалити факел може лише той, хто сам горить. (Плутарх)
Хочеш, щоб твоя дитина впевнено стояла на ногах - не тримай її весь час за руку. (Вікторія Фролова)
Наші діти - це наша старість. Правильне виховання - це наша щаслива старість, погане виховання - це наше майбутнє горе, це наші сльози, це наша провина перед іншими людьми. (Антон Семенович Макаренко)
З 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, знати, що кожна людина є захищеною у нашій державі.
Насильство в сім’ї — будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю.
Куди звернутися людині, яка зазнала насильства в сім’ї?
1. До управлінь та відділів у справах сім’ї, молоді та спорту обласних та районних державних адміністрацій;
2. До відповідних підрозділів органів внутрішніх справ – дільничних інспекторів міліції, а якщо це стосується дитини, то до кримінальної міліції у справах дітей;
3. До центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;
4. До центрів соціально-психологічної допомоги;
5. До центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї;
6. До неурядових організацій, які працюють у сфері запобігання насильству в сім’ї;