Загальна мінералізація питної води
Загальна мінералізація питної води
Усі знають, що пити багато рідини добре для здоров’я. Але що таке корисна вода? Багато хто думає, що вона не повинна містити сторонніх домішок. Насправді якісна вода відзначається збалансованим мінеральним складом.Загальна мінералізація – це показник, що характеризує вміст розчинених речовин. Мікроелементи у воді можуть бути в різній концентрації, що визначає сферу її застосування:
до 1 г/дм³ мінералів містяться в питній столовій воді. Її вживання не обмежують. Столову воду можна використовувати для пиття, приготування напоїв і їжі;
від 1 до 10 г/дм³ хімічних елементів мають лікувально-столові води. Їх небажано кип’ятити та рекомендується вживати в обмеженій кількості;
понад 10 г/дм³ речовин містять мінеральні води, які слід вживати курсом за рекомендацією лікаря. Їх призначають в залежності від складу та типу захворювання.
Мікроелементи питної води позитивно позначаться на здоров’ї тільки у разі їх оптимального змісту, який відповідає науковим рекомендаціям. Їх занадто висока концентрація може бути також причиною поганого самопочуття та навіть розвитку захворювань. Для детальнішого розкриття даної теми провела лабораторні дослідження води з артезіанської свердловини Тартак 1 на базі Жмеринського районного відділу "Вінницькго обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ". В даному дослідження визначала вміст аміаку,нітратів ,нітритів,хлоридів та загальну жорсткість води. Результати досліджень записала у протоколі та порівняла з санітарно-хімічними показникам безпечності та якості питної води. Доставлена проба води питної з артсвердловини Тартак 1 за хімічним складом відповідає вимогам ДержСан ПІН 2.2.4.171 -10 «Гігієнічні вимоги до води питної,призначеної для споживання людиною».